"Moim celem jest sprawianie aby przedmioty były piękne"


MATEUSZ LUZAR

Absolwent, a od 2012 roku wykładowca Akademii Fotografii w Krakowie. Fotografię uprawia ponad 10 lat. Równolegle studiował na uczelniach o technicznych profilach. Z upływem czasu nabrał pewności, że zawodowo chce związać swoje życie z pasją.

Fascynuje go fotografia reklamowa STILL LIFE. Umiejętnie wykorzystuje rożnego rodzaju płyny, farby, pyły, ładunki wybuchowe. Nie boi się w swoim studiu wysadzać, rozbijać, rozlewać, zalewać przedmiotów. Fotografia reklamowa bowiem to nie tylko zwykłe packshoty (zdjęcia produktów na białym tle), które możemy oglądać na stronach sklepów internetowych. Tak naprawę to jedna z najtrudniejszych dziedzin fotografii.

Osiągnięcie zamierzonego celu wiąże się często z poprzedzającymi sesję wielogodzinnymi przygotowaniami, budową scenografii, następnie godzinami na planie zdjęciowym, kiedy operuje się dużą ilością sprzętu i wreszcie często dziesiątki godzin spędzone przed ekranem monitora na obróbce zdjęć. Brzmi groźnie, ale gdy praca staje się największą pasją – nic bardziej nie cieszy. I tak właśnie jest w przypadku Mateusza.CONTACT

t: 883 281 319
e: mateuszluzar@gmail.com